O Nas

Firma SOD – Janiszewski, na której czele stoję ja – Paweł Janiszewski, zajmuje się kompleksową obsługą klientów zainteresowanych zatrudnieniem osób z niepełnosprawnością. Do realizowanych usług należy m.in. optymalizacja wydatków, i idące za tym generowanie oszczędności dla przedsiębiorców, doradztwo w zakresie dostępności architektonicznej w oparciu o potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz całościowa rekrutacja.

Zależy nam na tym, by zarówno potencjalny pracownik, jak i przedsiębiorca uzyskał należyte wsparcie, a realizowane usługi były na wysokim poziomie. Szerzymy wizerunek osoby z niepełnosprawnością jako takiej, która jest wartościowym, odpowiedzialnym pracownikiem, osobą z humorem i dystansem do siebie.

Dodatkowo SOD-Janiszewski powołał do życia Agencję Pracy TASMAN z myślą o ambitnych i utalentowanych osobach z niepełnosprawnością, chcących się rozwijać, realizować się w pracy, którą chcą wykonywać. TASMAN to nie zwykła rekrutacja. TASMAN to pomoc w znalezieniu pracy marzeń. Tutaj stawiamy na potencjał.

SOD – Janiszewski to 13 lat doświadczenia w świadczeniu szeregu propozycji. Usługi realizowane w ramach indywidualnej współpracy lub w ramach poszczególnych projektów, są i będą nieustannie doskonalone. Kroki, jakie podejmujemy są odpowiedzią na dostrzegane potrzeby, które wynikają z wymagań stawianych przez dzisiejszy rynek.

Dzięki elastyczności rozwiązań, które dostosowujemy do konkretnego klienta i znajomości obszaru przepisów, w którym się porusza, uzyskujemy wymierne i rzeczywiste korzyści płynące ze współpracy.

Odpowiedzialność i bezwzględna uczciwość w stosunku do firm, partnerów oraz pracowników, których zatrudniają nasi klienci, to jedne z naszych głównych zasad.

Na chwilę obecną nawiązaliśmy owocną współpracę z 56 firmami, dzięki czemu możliwe było zatrudnienie ponad 240 pracowników z różnymi schorzeniami.  Jesteśmy również oficjalnym partnerem Wyborów Miss na Wózku, organizowanych przez Fundację Jedyna Taka, gdzie wspieramy ideę piękna bez barier.

Początki

Ideę powstania firmy zapoczątkował Paweł Janiszewski w roku 2004, podejmując pracę w przedsiębiorstwie zatrudniającym kilka osób niepełnosprawnych.

Do jego obowiązków należało, m.in. rozliczanie dofinansowania i refundacji składek dla niepełnosprawnych pracowników, składanie rocznych informacji oraz kontrola zgodności działań podmiotu z dynamicznie zmieniającymi się przepisami.

Po dwóch latach pracy, gdy kompetencje Pawła obejmowały już nie tylko działania samego systemu dofinansowań i refundacji dla firm, działających na tzw. wolnym rynku, ale również ogólne zasady i wymagania w zakresie zatrudnienia osób niepełnosprawnych, rozpoczął dodatkową współpracę z kolejnymi podmiotami. Zdobyte doświadczenie oraz prośby ze strony klientów o pomoc przy wyszukaniu odpowiednich pracowników, utwierdziły go w decyzji o rozpoczęciu działalności gospodarczej.

W marcu 2009 roku, powstała firma SOD-Paweł Janiszewski. Właściciel, doskonalący dotychczasowy zakres działań, rozpoczął pracę nad stworzeniem zasad pozyskiwania pracowników dla swoich klientów.

Od kwietnia 2009 roku, firma rozpoczęła rozmowy o współpracy z organizacjami mogącymi wspomóc zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Efektem ówczesnych rozmów i działań jest poszerzenie Firmy o Agencję Pracy SOD – Paweł Janiszewski (nr certyfikatu 6310). Działania agencji jako oddzielnego działu w firmie zakończono w czerwcu 2011 roku. Dwa lata, przez które Firma prowadziła pośrednictwo, wystarczyły na to, by podjąć decyzji o zawężeniu działań jedynie do obszaru tzw. head hunting’u.

Od lipca 2011 roku, do chwili obecnej firma SOD – Paweł Janiszewski pozyskuje nowych pracowników dla swoich klientów jedynie w imieniu i na ich rzecz jako pełnomocnik.

Ta zmiana nie oznaczała oczywiście wycofania się z pośrednictwa, jako procesu szeroko pojętej rekrutacji, ponieważ w obecnej chwili działania w zakresie rekrutacji oferowane są przez partnerów firmy specjalizujących się w tym zakresie.

Szanowni Państwo!

Z uwagi na brak możliwości zamieszczenia wszystkich odpowiedzi na Państwa pytania oraz informacji na każdy interesujący temat, zapraszamy do kierowania pytań korzystając z danych kontaktowych.


Partnerzy


Nasz Psycholog

mgr Karolina Rybińska
ZAPRASZAMY

Archiwa