III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami – zaproszenie

Opublikowane przez Redakcja SOD w dniu

25 października w Warszawie odbędzie się III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Zapraszamy organizacje pozarządowe z całej Polski do partnerstwa!

Udział w Kongresie jest bezpłatny!
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń (formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj).

„Za niezależnym życiem” – to hasło III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja ma być wyjątkowa, gdyż po 5 latach od obowiązywania Konwencji ONZ i latach dyskusji na temat jej wdrażania i ulepszania systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami, zostaną przedstawione konkretne rozwiązania. Wypracowane przez środowisko pozarządowe priorytety do Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i założenia do ustawcowane przez środowisko pozarządowe priorytety do  wdrażających mają być nawiązaniem do rządowych projektów: Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Programu „Za Życiem”.

Kongres Osób z Niepełnosprawnościami to jedyne takie ogólnopolskie forum, podczas którego niepełnosprawni, ich bliscy, opiekunowie, asystenci mają możliwość występować w swoim imieniu i głośno mówić wspólnym głosem o swoich potrzebach. W tym roku tematem przewodnim jest prawo do niezależnego życia, czyli do integracji zamiast segregacji, włączenia zamiast wykluczenia, zatrudnienia na otwartym rynku pracy zamiast w zakładach chronionych, rozwijania usług asystenckich i społecznych zamiast nieefektywnych świadczeń finansowych.

Źródło: http://konwencja.org/czego-szukasz-iii-kongres-osob-z-niepelnosprawnosciami-2017/

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *