Projekt – BOŚ – “Bank Odpowiedzialny Społecznie”

Opublikowane przez Redakcja SOD w dniu

Nowy Rok, nowe możliwości, nowe projekty. Projekt, który rozpoczynamy zapowiada się być niewątpliwie ogromną szansą dla nas wszystkich – dla Tasmana, dla kandydatów, oraz dla samego głównego bohatera tego wpisu – Banku Ochrony Środowiska.

Bank Ochrony Środowiska to polski bank, który od ponad ćwierćwiecza stoi na straży finansów Polaków oraz ekologii. W 1991 roku rozpoczął swą działalność jako instytucja specjalizująca się w finansowaniu projektów związanych z ochroną środowiska i tak przez lata realizuje swoją misję, tym samym szerząc ideę biznesu odpowiedzialnego społecznie.

Dodatkiem do proekologicznej działalności Banku jest prowadzenie projektów edukacyjnych związanych z promowaniem zdrowego stylu życia, wiedzy o środowisku i o tym jak je chronić w codziennym życiu przez Fundację BOŚ.

W tym miesiącu podjęliśmy współpracę z Bankiem, a dokładniej z tymi, którzy tworzą ten bank. Ludzie, z którymi mieliśmy przyjemność się spotkać, postanowili razem z nami kreować pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnością w pracy. Dostrzegają potencjał i kompetencje, jakimi dysponujemy, chcą je wspierać i rozwijać, poprzez zatrudnianie osób z różnymi dysfunkcjami.

Projekt dotyczy zatrudnienia niemal 70 osób z różnymi schorzeniami, które będą mogły realizować się na różnych stanowiskach, bowiem współpraca z Bankiem to pierwszy krok do tego, by osoby z niepełnosprawnością na szerszą skalę zajmowały stanowiska tzw. specjalistyczne i managerskie w branży finansowej za stawki wyższe niż “najniższa krajowa”.

Konkretne informacje dot. stanowisk i wymagań przedstawimy wkrótce.

Cieszymy się, że Bank Ochrony Środowiska swą społeczną odpowiedzialność rozwija również poprzez zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie układała się pomyślnie przez wiele lat.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *