Seria PYTANIE i ODPOWIEDŹ – dofinansowanie z PFRON a chorobowe pracownika

Opublikowane przez Redakcja SOD w dniu

Witamy w piątym wpisie z cyklu PYTANIE i ODPOWIEDŹ. To seria, którą tworzymy wspólnie z Wami – Wy zadajecie pytania, my na nie odpowiadamy na blogu! W każdy poniedziałek! 🤩🤩🤩
Z niecierpliwością czekamy na Wasze pytania – zadawajcie je w komentarzach, w prywatnych wiadomościach, na blogu! Gdzie chcecie! A my odpowiemy w naszym poniedziałkowym cyklu 😁😁😁
Dzisiejsze pytanie to…. 

PYTANIE:
Pobieram dofinansowanie z PFRON do wynagrodzenia niepełnosprawnych pracowników. Jeden z nich jest na zasiłku chorobowym, płaconym przez ZUS. Czy w takiej sytuacji otrzymam dofinansowanie z PFRON za ten konkretny miesiąc? 
 
ODPOWIEDŹ:
Nie. Wysokość dofinansowania nie może przekroczyć 90% rzeczywiście poniesionych kosztów na zatrudnienie pracownika. W przypadku przedsiębiorcy, prowadzącego działalność gospodarczą, kwota dofinansowania nie może przekroczyć 75%.
W momencie, gdy pracownik jest na zasiłku chorobowym, pracodawca nie ponosi kosztów pracy, zatem dofinansowanie nie należy mu się. 
Natomiast, jeśli pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim (do 33 dni), a wynagrodzenie ponosi pracodawca, wówczas będzie mógł otrzymać dofinansowanie z PFRON. 

Źródło:
Ustawa z dn. 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *