Seria PYTANIE & ODPOWIEDŹ – biblioteka a dofinansowania z PFRON?

Opublikowane przez Redakcja SOD w dniu

Rozpoczynamy cykl postów, które będą powstawały w oparciu o Wasze zapytania, wiadomości, komentarze. 
Już teraz nieświadomie inspirujecie nas do omawiania różnych zagadnień związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością, dlaczego wobec tego nie mielibyście robić tego świadomie? 🙂 
Chcemy raz w tygodniu (niech to będą poniedziałki) omawiać nie do końca zrozumiałe zagadnienia, konkretne sytuacje, np. czy przysługuje firmie x dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika, jak uzyskać dofinansowanie do dostosowania miejsca pracy, i inne. 
Aby do tego doszło, potrzebujemy Waszych sytuacji, Waszych pytań. Pytajcie w komentarzach, we wiadomościach prywatnych – a my odpowiemy w formie artykułu. 

Na dziś mamy już jedno PYTANIE i ODPOWIEDŹ. Jesteście ciekawi? 

PYTANIE: 
Czy biblioteka, która zatrudnia osoby z niepełnosprawnością jest uprawniona do otrzymywania dofinansowania z PFRON? 
Ważne: wynagrodzenia pracowników z niepełnosprawnością są finansowane z dotacji podmiotowej przekazywanej przez miasto. 

ODPOWIEDŹ:
Nie. Jednym z warunków pobierania dofinansowań do wynagrodzeń pracowników z PFRON jest niekorzystanie z pomocy publicznej. 
Dofinansowanie należałoby się wówczas, gdyby wykazano, iż działalność (w przypadku biblioteki to może być trudne) pokrywa pensje pracowników z własnych środków (własnego dochodu). 
Zadawajcie pytania, a my na nie odpowiemy. W poniedziałek ukaże się kolejny wpis z cyklu „PYTANIE I ODPOWIEDŹ”. Zapraszamy! 2 komentarze

Miła · 13 stycznia, 2019 o 1:15 am

Jak można pozyskać dofinansowanie na przystosowanie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej nie będącej zarejestrowaną w urzędzie pracy?

    SOD-JANISZEWSKI · 14 stycznia, 2019 o 11:29 am

    Dziękujemy za pytanie! Odpowiemy na nie w nadchodzących wpisach z serii PYTANIE&ODPOWIEDŹ!Jeśli nie chce Pani czekać, zachęcam do zadania pytania na Fejsbuku w prywatnej wiadomości –> https://www.facebook.com/SODJaniszewski.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Martyna Seklecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *