Szkolenia i staże pracowników

Opublikowane przez Redakcja SOD w dniu

Pracownicy niepełnosprawni, którzy chcieliby pracować w danej firmie, ale obawiają się, że mogą mieć jakieś „niedociągnięcia”, mogą odbyć staż zawodowy lub szkolenie. Jednak wcześniej musi się zgodzić na to pracodawca. Również sam pracodawca może zaprosić potencjalnego pracownika na taką formę współpracy. Takie stypendium stażowe sfinansuje urząd pracy.

Istnieje także możliwość zwrotu kosztów za szkolenie na niepełnosprawnego pracownika, które jest sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kto może ubiegać się o zwrot kosztów? Oczywiście sam pracodawca. A w jakiej wysokości?Koszty szkolenia mogą być zrefundowane do wysokości 70%. Refundacja obejmuje między innymi: usługi dla osoby prowadzącej szkolenie, tłumacza języka migowego, przewodnika dla osoby niewidomej lub opiekuna zatrudnionej osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego stopnia niepełnosprawności, itp.

Można by było jeszcze dużo wymieniać, ale przecież nie o to chodzi.

Ja w tym artykule chciałam pokazać, że w ogóle istnieje taka możliwość, że można odbyć staż czy też szkolenia przez osoby niepełnosprawne.

Przyznanie refundacji składa się odpowiednim wnioskiem przed rozpoczęciem projektu szkoleniowego do starosty właściwego.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *