Wpłata Obowiązkowa na PFRON

Opublikowane przez Redakcja SOD w dniu

Wpłata obowiązkowa na PFRON

wplata-obowiazkowa-na-pfron_sodjaniszewski

Od 1. grudnia wpłata obowiązkowa na PFRON wzrasta. Przedsiębiorco! Masz wybór – płacić lub zatrudnić osoby z orzeczeniami, zyskując więcej niż lojalnych pracowników. Po więcej informacji dzwoń: 722-123-113 lub napisz: biuro@sod-janiszewski.pl

Pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 25 osób w przeliczeniu na pełny etat, muszą co miesiąc dokonywać wpłat na PFRON. W okresie od września do listopada 2021 roku była to kwota 5.504, 52 zł. Od pierwszego stycznia do dwudziestego ósmego lutego 2022 wpłata wzrasta do 5.657, 30 zł.

Podstawą prawną jest ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Z miesiąca na miesiąc coraz większa grupa przedsiębiorców decyduje się nie płacić, tylko zatrudnić wymaganą ilość osób z orzeczeniami o niepełnosprawności. W konsekwencji, szefowie nie tylko zyskują doświadczonych specjalistów, ale na własne oczy mają szansę zobaczyć, jak ich pracownicy inwestują w siebie. Osoby z niepełnosprawnością przeznaczają pensje, które trafiają na wprost ich konta na polepszenie swojej codzienności – jak każdy z nas sami wiedzą, co najbardziej im pomoże przezwyciężyć codzienne trudności.

Dla tych pracodawców, którzy nie wiedzą, jak zacząć, ale chcą świadomie uczestniczyć w zatrudnieniu i zyskać zwolnienie z obowiązku comiesięcznej wpłaty, powstają takie inicjatywy jak SOD-Janiszewski. Firma pomaga innym przedsiębiorcom na każdym etapie współpracy z pracownikiem. Dodatkowo trzyma rękę na pulsie i pozostaje na bieżąco z najnowszymi przepisami, z czego mogą skorzystać pracodawcy, którzy już mają doświadczenie w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami ułatwiając cały proces. Zachęcamy do współpracy i kontaktu: 722-123-113 lub biuro@sod-janiszewski.pl